Гастролі в Німеччині та участь в ХІ міжнародному хоровому конкурсі в м. Бад-Ішль (Австрія)

Наші гастролі в Німеччині та участь в ХІ міжнародному хоровому конкурсі в м. Бад-Ішль (Австрія)

22 квітня чудового весняного ранку наш дівочий хор «Вогник» вирушив у складну, але дуже цікаву творчу подорож.
Першим місцем призначення був Веймар. Колишня столиця радо вітала гостей. Здавалося, що навіть Гете і Шиллер своїми скульптурними посмішками зустрічали нас. Наш колектив був запрошений прийняти участь у концертах та в культурно – мистецькому обміні, який був присвячений «Тижню Чорнобиля».
Веймар подарував нам змогу ще ближче доторкнутися до світової класичної музики. Наш хор відвідав будинок знаменитого композитора Ференца Ліста. Затишний парк із старовинною архітектурою, з прекрасними зеленими галявинами, з чудовими музейними експонатами – все це зачаровувало нас і приводило у полон музики Ференца Ліста.
Наступного дня ми відвідали Ерфурт. Там нас чекало не тільки знайомство з містом, але й прийом у мера. Відвідання мерії справило на нас дуже приємне враження, після якого ми взяли участь в акції в пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи. Весь вечір був пронизаний скорботою та тугою, а кульмінаційним моментом вечора стало запалення свічок на одній з центральних площ Веймара – Марк-Плац. Дійсно вражаючим був момент духовної людської єдності між українцями та німцями, коли наш хор «Вогник» чудово виконав одну з українських пісень. Площа завмерла, слухаючи нас. Ми схвильовано співали, а слухачі зачаровано слухали.
Останній концерт відбувся в місті Аполдо, який пройшов дуже успішно. Ми виконували твори як світових класиків, так і українських композиторів. Відкриті доброзичливі слухачі, прекрасний храм – все це проводжало нас до нової країни – Австрії.
Неможливо описати Австрію одним словом: від Альп перехоплює подих, повітря наповнює легені і через це щастя хочеться співати. Конкурс в Бад-Ішлі зібрав багато хорів з різних країн. Приємно відмітити, що ми були єдиними представниками нашої України та гідно показали себе на високому рівні. В конкурсній програмі було вдало поєднані та представлені твори І. Шамо, Фр. Пуленка, Дж. Перголезі та Й. Штрауса. Незважаючи на сильних та гідних конкурентів, в своїй категорії ми вибороли золотий диплом, тож повні ентузіазму та позитивних емоцій ми рушили відкривати для себе Зальцбург та Відень.
Місто Моцарта полонило нас своєю красою, яку зберігали старовинні собори, витончена архітектура, квітучі парки та фірмові цукерки – ось в такому вигляді перед нами постав Зальцбург. А далі, 1 травня, у свято праці, ми опинилися у Відні. Це квітуча казка, де поряд існують старовинні палаци і сучасні офіси, готичні церкви та фешенебельні магазини, проте де можна відчути комфорт та ритм австрійського життя, а деінде й мелодії Штрауса в повітрі.
З величезною вдячністю нашому керівникові, Степаненко Світлані Григорівні, та нашим батькам, ми повернулися до рідної України. Так, ще декілька пунктів додалось до карти наших хорових маршрутів, ще більше у наших серцях запалився український співочий вогник.


Шульга Євгенія

.