Золота перемога Дівочого хору “Вогник”

      21 квітня -1 травня 2013 року стали значущими датами у творчому житті відомого художнього колективу столиці України, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів-фестивалів, народного художнього колективу, дівочого хору «Вогник» Київського палацу дітей та юнацтва, який здійснив у цей період відповідальну дипломатичну місію з укріплення і розвитку міжнародних культурних відносин України, Німеччини та Австрії.
      Творча подорож до Німеччини, до її славних історією міст Веймара, Ерфурта, Аполдо була насичена і офіційними зустрічами, і блискучими концертними прем’єрами хору «Вогник». Хорове мистецтво здатне своєю надприродною і безмежною силою єднати народи та цілі країни у радощах і прикрощах. Український дівочий хор долучився до проведення в Німеччині міжнародного тижня-пам’яті, присвяченого роковинам Чорнобильської трагедії. Мистецтво «Вогника» полонило серця слухачів високохудожнім виконанням творів українських композиторів, бездоганною трактовкою європейських перлин хорової класичної спадщини.
      Країна Австрія, у якій продовжилися творчі гастролі дівочого хору «Вогник», подарувала колективу найпозитивніший стимул і величезний духовний підйом, адже участь у XI Міжнародному хоровому конкурсі в австрійському місті Бад- Ішль принесла «Вогнику» перемогу та відзнаку – найвищу нагороду конкурсу – «Золотий диплом». Українські дівчата-хористки, перейнявшись величчю Східних Альп, духом старовинного Відня і Зальцбурга, оцінивши унікальну архітектуру і природу вітчизни Моцарта, ще виразніше проявили серед своїх суперників обдарованість українського народу – співочої талановитої нації, здатної відтворювати у співі глибину, багатогранність і навіть кольори музики. Українцям слід пишатися тим, що на конкурсі в Бад-Ішлі, серед численних досвідчених світових колективів, було гідно представлено і нашу країну. Дівочій хор «Вогник» вразив професійне журі конкурсу складною конкурсною програмою, сценічною культурою, особливою інтерпретацією творів композиторів-класиків, яскравою презентацією доробку сучасників. За такими перемогами, безперечно, титанічна праця колективу, що цілковито лягає на плечі керівника і диригента.
      Народний художній колектив, дівочий хор «Вогник» засновано у 1970 році. Відтоді очолює колектив обдарований, неординарний музикант-хормейстер, досвідчений професіонал-науковець, заслужений працівник культури України, кавалер ордена Св. Варвари Світлана Степаненко. Нею закладено авторську прогресивну програму розвитку і становлення хорового колективу з особливим творчим самовираженням. Талант, наполегливість та відданість мисткині своїй роботі, жага і любов до відродження хорового співу дали поштовх до створення серії унікальних концертів, численних новітніх програм на кращих сценах України, Росії, Прибалтики, Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Польщі, Румунії, Болгарії та ін. Із «Вогником» співпрацюють видатні музиканти і художні колективи. Хором опановано зразки пісенного фольклору різних народів, класичні обробки М. Леонтовича, О. Кошиця, Л. Ревуцького, К. Стеценка, М. Лисенка, твори Д. Бортнянського, М. Березовського, А Веделя. західноєвропейських класиків – Дж. Б. Перголєзі, В.А. Моцарта, Л. Деліба, Й. Брамса, Ф. Пуленка, Й. Штрауса та інших, вітчизняних сучасних композиторів – Лесі Дичко, Б. Фільц, І. Кириліної. В. Підвали та інших.
      Творчими сподвижниками і однодумцями в роботі Світлани Степаненко стали молоді фахівці, вихованці НМАУ ім. П.І. Чайковського Катерина Капішон – хормейстер концертного складу хору та Ольга Довгань – концертмейстер концертного складу та кандидатської групи хору «Вогник». Гармонійний альянс у співпраці щедро обдарованих яскравих особистостей – це не просто діяльність задля створення високого художнього результату, а насамперед важливе переосмислення цієї роботи, яка стала їхньою душею, серцем, їхнім життям…
      Під орудою Світлани Степаненко дівочий хор «Вогник» став лауреатом найвизначніших світових музичних форумів, конкурсів і фестивалів, створив сольні записи на Українському радіо, телебаченні, які стали продовженням творчого зростання колективу, збагатили молоду генерацію глибокими знанням справжньої національної і світової культури та піднесли всіх хористок до її рівня. Саме вони, міські діти, які разом з класичним мистецтвом засвоюють культурні критерії, покликані в майбутньому бути духовною елітою нації.
Зичимо Народному художньому колективу дівочому хору «Вогник» розмаїття творчих шляхів, досконалості та нових золотих перемог!


Інф. «УМГ» (передруковано з "Українська музична газета" № 2 (88) 2013)
На фото: дівочий хор «Вогник» зі своїм керівником Світланою Степаненко (у центрі праворуч) та концертмейстером Ольгою Довгань

Українська музична газета ( фото)