Відгук

   Дитячий дівочий хор «Вогник» – один з кращих хорових колективів України. Чистий, прозорий звук, гармонійне поєднання голосів (висока ансамблевість), поетичність виконання, фантазійність, вишукана театралізація притаманні цьому колетиву. Його блискучі виступи на фестивалях, призові місця на багатьох конкурсах, як в Україні, так і за кордоном, принесли колетиву заслужену славу. 

   Душею хору є його незмінний керівник і перший дириґент, талановитий хормейстр Світлана Григорівна Степаненко, яка все своє життя присвятила благородній справі – розвитку дитячої хорової музики України. 
   Хор «Вогник» є великим пропагандистом кращих здобутків світової хорової дитячої й молодіжної музики та, особливо, нових творів українських композиторів. Він озвучив багато цікавих прем’єр К. Мясковського, В. Шаповаленка, Я. Щуровського, Б. Фільц, Л. Дичко та інших. 
До свого ювілею «Вогник» підходить на високому професійному рівні, на підйомі, маючи великі здобутки. Пишаємось, що на Україні є такі чудові колективи, що прославляють хорову культуру нашої молодої української держави.


Народна артистка України,
лауреат Національної премії 
України ім. Т. Г. Шевченка, 
член-кореспондент Академії 
мистецтв Уркаїни, професор, 
композитор Леся Дичко


Богдана Фільц. Журнал "Музика"

GDE Ошибка: Запрашиваемая ссылка недействительна

http://www.vognyk.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/PPP.pdf

Хор «Вогник»


   Моя дружба з дівочим хором «Вогник» триває вже декілька років. Я звернула увагу на високопрофесійну підготовку колективу, коли почула його на сцені Національної філармонії України. Твори класиків хорового мистецтва А. Веделя, О. Кошиця, Д. Бортнянського, М. Леонтовича, М. Лисенка, зарубіжних авторів Дж. Гершвіна, А. Вівальді, Дж. Перголезі, сучасних українських композиторів Л. Дичко, Б. Фільц та обробки народних пісень звучали в його виконанні надзвичайно піднесено, емоційно та переконливо. Чудовий звук, виразне інтонування, оригінальні інтерпретації були ознакою високої підготовки хористів.
   Безумовно, усі перемоги, лауреатства та численні виступи на різноманітних заходах належать незмінному керівникові колективу Світлані Степаненко. Обдарований музикант і чудовий організатор, заслужений працівник культури України Світлана Степаненко навчила дівчат любити українську пісню, знати й розуміти зарубіжну класику, тонко відчувати особливості сучасних хорових партитур. Скільки країн відвідав дитячий хор «Вогник», демонструючи своє мистецтво на міжнародних конкурсах і фестивалях! Із Світланою Степаненко на чолі дівчата з гордістю привозили в Україну лише звання переможців!
   Мені пощастило у грудні 2009 року побувати з дівочим хором «Вогник» у Чехії на Х міжнародному фестивалі «Празьке Різдво». Колектив підготував велику програму для триденних виступів. Але головним і відповідальним моментом заходу, до якого готувався хор у Празі, був виступ у конкурсній програмі. Хор представив складні багатоголосні композиції українських та зарубіжних авторів: Д. Бортнянського «Слава, Єдинородний», Б. Фільц «Богородице-Діво, радуйся», «Павочка» та «Щедрик» ¬¬– обробки народних пісень, Дж. Гершвіна «Плескай в долоні» та Дж. Гріса і Л. Еверсона «Який гарний різдвяний звук». Не дивлячись на дуже ранній час виступу на конкурсі, а хористи мали співати о 9-ій ранку за місцевим часом, що спричинило певні незручності для «розігрівання» зв'язок (відомо, що людський голос «спить» на світанку і «прокидається» лише пополудні), – враження від виконання залишилися найяскравіші, й у слухачів і, я впевнена, у членів журі. Дівчата співали як досвідчені музиканти, підкреслюючи особливість та своєрідність кожної партитури. Серед конкурсантів певної вікової категорії, до якої належав і «Вогник», були три колективи з Чехії, хор з Сінгапуру та ще один дівочий колектив з України. Змагання із професіональним дівочим хором Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М. Лисенка та мішаним дитячим хором з Сінгапуру додали наснаги українському «Вогнику», адже ці колективи виявилися надзвичайно потужними і підготовленими. За рішенням членів журі Х міжнародного конкурсу-фестивалю «Празьке Різдво» «Вогник» отримав почесне 2 місце в конкурсній програмі.
   Приємно, що народний художній колектив дівочий хор «Вогник» із Києва під орудою Світлани Степаненко гідно виступає на різноманітних заходах. Він є достойним партнером для будь-яких колективів. І незалежно від того, хто виступає поруч, «Вогник» завжди є зразком високої культури, професійного підходу, майстерності виконання.
   Згадую, як у Великій концертній студії Українського радіо у двогодинній передачі «Радіо «Культура» представляє» в прямому ефірі дівочий хор «Вогник» співав музичні твори А. Кос-Анатольського, Л. Дичко, А. Вівальді, Дж. Перголезі, а слухачі, що телефонували, і ті, хто був у залі, плескали в долоні та висловлювали захоплення подвижницькій справі колективу. Адже зразком високого служіння музиці та самовідданої праці на теренах музичної України є вже 40 років цей вічно юний дівочий колектив. У передачі за участю хору було проведено й обговорення найважливіших тем у вітчизняному просторі – існування дитячих хорових колективів в Україні та впровадження культурно-мистецьких заходів. Як відомо, Світлана Степаненко є також засновницею фестивалю хорової дитячої та юнацької творчості «Співає Київ весняний», вона вболіває за долю хорового мистецтва в Україні. Разом із провідними діячами культури і мистецтва Л. Дичко, Б. Фільц, Т. Копиловою, О. Пилипчак, О. Кузнецовою у програмі «Радіо «Культура» представляє» Світлана Степаненко порушила чимало питань з метою поліпшення умов і розвитку в галузі хорового дитячого мистецтва.
   Приклад вдалого виступу народного колективу дівочого хору «Вогник» на Х міжнародному фестивалі «Празьке Різдво» – один з численних яскравих моментів творчого життя колективу. Вкотре у світовому просторі «Вогник» довів, що Україна багата талантами, що економічно незріла, виснажена матеріально держава не втратила духовних сил та культурного надбання. На високому міжнародному рівні українці довели свою дієздатність та спроможність виборювати звання лауреатів. А відтак залишилися першими серед кращих.


Музикознавець,
ведуча радіо «Культура»
Надія Радкевич


Золота перемога Дівочого хору “Вогник”

      21 квітня -1 травня 2013 року стали значущими датами у творчому житті відомого художнього колективу столиці України, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів-фестивалів, народного художнього колективу, дівочого хору «Вогник» Київського палацу дітей та юнацтва, який здійснив у цей період відповідальну дипломатичну місію з укріплення і розвитку міжнародних культурних відносин України, Німеччини та Австрії.
      Творча подорож до Німеччини, до її славних історією міст Веймара, Ерфурта, Аполдо була насичена і офіційними зустрічами, і блискучими концертними прем’єрами хору «Вогник». Хорове мистецтво здатне своєю надприродною і безмежною силою єднати народи та цілі країни у радощах і прикрощах. Український дівочий хор долучився до проведення в Німеччині міжнародного тижня-пам’яті, присвяченого роковинам Чорнобильської трагедії. Мистецтво «Вогника» полонило серця слухачів високохудожнім виконанням творів українських композиторів, бездоганною трактовкою європейських перлин хорової класичної спадщини.
      Країна Австрія, у якій продовжилися творчі гастролі дівочого хору «Вогник», подарувала колективу найпозитивніший стимул і величезний духовний підйом, адже участь у XI Міжнародному хоровому конкурсі в австрійському місті Бад- Ішль принесла «Вогнику» перемогу та відзнаку – найвищу нагороду конкурсу – «Золотий диплом». Українські дівчата-хористки, перейнявшись величчю Східних Альп, духом старовинного Відня і Зальцбурга, оцінивши унікальну архітектуру і природу вітчизни Моцарта, ще виразніше проявили серед своїх суперників обдарованість українського народу – співочої талановитої нації, здатної відтворювати у співі глибину, багатогранність і навіть кольори музики. Українцям слід пишатися тим, що на конкурсі в Бад-Ішлі, серед численних досвідчених світових колективів, було гідно представлено і нашу країну. Дівочій хор «Вогник» вразив професійне журі конкурсу складною конкурсною програмою, сценічною культурою, особливою інтерпретацією творів композиторів-класиків, яскравою презентацією доробку сучасників. За такими перемогами, безперечно, титанічна праця колективу, що цілковито лягає на плечі керівника і диригента.
      Народний художній колектив, дівочий хор «Вогник» засновано у 1970 році. Відтоді очолює колектив обдарований, неординарний музикант-хормейстер, досвідчений професіонал-науковець, заслужений працівник культури України, кавалер ордена Св. Варвари Світлана Степаненко. Нею закладено авторську прогресивну програму розвитку і становлення хорового колективу з особливим творчим самовираженням. Талант, наполегливість та відданість мисткині своїй роботі, жага і любов до відродження хорового співу дали поштовх до створення серії унікальних концертів, численних новітніх програм на кращих сценах України, Росії, Прибалтики, Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Польщі, Румунії, Болгарії та ін. Із «Вогником» співпрацюють видатні музиканти і художні колективи. Хором опановано зразки пісенного фольклору різних народів, класичні обробки М. Леонтовича, О. Кошиця, Л. Ревуцького, К. Стеценка, М. Лисенка, твори Д. Бортнянського, М. Березовського, А Веделя. західноєвропейських класиків – Дж. Б. Перголєзі, В.А. Моцарта, Л. Деліба, Й. Брамса, Ф. Пуленка, Й. Штрауса та інших, вітчизняних сучасних композиторів – Лесі Дичко, Б. Фільц, І. Кириліної. В. Підвали та інших.
      Творчими сподвижниками і однодумцями в роботі Світлани Степаненко стали молоді фахівці, вихованці НМАУ ім. П.І. Чайковського Катерина Капішон – хормейстер концертного складу хору та Ольга Довгань – концертмейстер концертного складу та кандидатської групи хору «Вогник». Гармонійний альянс у співпраці щедро обдарованих яскравих особистостей – це не просто діяльність задля створення високого художнього результату, а насамперед важливе переосмислення цієї роботи, яка стала їхньою душею, серцем, їхнім життям…
      Під орудою Світлани Степаненко дівочий хор «Вогник» став лауреатом найвизначніших світових музичних форумів, конкурсів і фестивалів, створив сольні записи на Українському радіо, телебаченні, які стали продовженням творчого зростання колективу, збагатили молоду генерацію глибокими знанням справжньої національної і світової культури та піднесли всіх хористок до її рівня. Саме вони, міські діти, які разом з класичним мистецтвом засвоюють культурні критерії, покликані в майбутньому бути духовною елітою нації.
Зичимо Народному художньому колективу дівочому хору «Вогник» розмаїття творчих шляхів, досконалості та нових золотих перемог!


Інф. «УМГ» (передруковано з "Українська музична газета" № 2 (88) 2013)
На фото: дівочий хор «Вогник» зі своїм керівником Світланою Степаненко (у центрі праворуч) та концертмейстером Ольгою Довгань

Українська музична газета ( фото)