Різдвяні піснеспіви “Вогника”

      У Київському палаці дітей та юнацтва нещодавно відбувся незвичайний концерт. Під традиційною назвою «Різдвяні вечори» ховалося масштабне пісенне дійство, яке влаштував для численних слухачів народний художній колектив дівочий хор «Вогник»
      Величезна програма, в якій органічно поєдналися твори світової та української класики, сучасна музика й український фольклор, стала безцінним новорічним подарунком для публіки. Зала і Палацу була переповнена. І від першого виходу хористів з різдвяною колядкою й до завершення концерту атмосфера була піднесеною, сповненою якогось благословенного сердечного тепла й любові. Після щирих привітальних слів художнього керівника і диригента хору «Вогник», заслуженого працівника культури України, кавалера орденів Св. Варвари і Св. Кирила та Мефодія Світлани Степаненко, яка 40 років очолює цей знаний в Україні та за її межами колектив, почалося справжнє хорове диво.
      Твір Дмитра Бортнянського «Слава, Єдинородний» змінив композицію Лесі Дичко «Благослови, душе моя, Господа». Особлива молитовність, духовність у співі концертного складу «Вогника» захопили всіх слухачів. Просвітлені обличчя юних артисток несли у залу кожним словом віру в добро.
      Цей колектив вирізняється гарною вокальною підготовкою. Зокрема, у духовних творах (таких, як «Царю небесний» Богдани Фільц) він вразив довершеністю фразування та ансамблевою співзвучністю дівочих голосів.
      Для інтерпретацій Світлани Степаненко характерна виразна глибина у прочитанні авторського задуму. Саме це допомогло хористкам дуже проникливо проспівати фрагменти № 1 і 8 зі «Stabat Mater» Джованні Перголезі. Контрастом для духовної музики слугували ритмічно чітко виконана полька «Трік-трак» Йоганна Штрауса й шлягер Джеррі Германа «НеІІо, DоІІу!», що прозвучав легко і невимушено, зі справжнім артистизмом. Така різноманітність першого відділення концерту показала майстерність хору «Вогник», який в останні чотири роки часто виборював призові місця на престижних міжнародних конкурсах.
      Друга частина імпрези представляла наймолодших артистів хору (керівник і диригент – Наталія Кулешова). Маленькі хористи в цікавій програмі (українська щедрівка «Павочка ходить», «Зима» Лесі Дичко, «Let It Show!» Жуля Стайна та Семмі Кана та ін.) показали вміння відчувати ансамбль, наповнювати спів ніжним і просвітленим звучанням. Після них виступив кандидатський склад хору «Вогник» (керівник і диригент Руслана Руденко). Особливо запам'яталась «Зима» Лесі Горової та українська народна пісня «Мак». Діти в цьому колективі вже володіють тією вокальною школою, яка прекрасно проявляється в концертному складі хору, – здатністю співати осмислено і доносити до слухача думку композитора.
      Хоровий колектив «Вогник» сьогодні являє собою великий навчально-хоровий осередок, де від ранніх дитячих років до підліткового віку дитина зростає в оточенні прекрасних творів, найкращих зразків класичної музики. Те, що всі твори виконуються мовою оригіналу, засвідчує високий професійний рівень колективу. Світлані Григорівні Степаненко вдалося створити чудовий педагогічний колектив. Це команда професіоналів високого ґатунку: хормейстери Катерина Капішон, Руслана Руденко, Наталя Кулешова; концертмейстери Ольга Довгань, Надія Курінна, Людмила Липовка. Усі вони віддають душу і серце роботі з хористами. Тільки в кропіткій щоденній праці можна досягти того високого художнього результату, який продемонстрував «Вогник» у Різдвяному концерті.
      Третю частину вечора становив блискучий виступ концертної групи хору «Вогник» під керівництвом Світлани Степаненко. Славнозвісний «Щедрик», «Ой, сивая зозуленька» – ці шедеври Миколи Леонтовича були відтворені вишукано, зі справжнім артистизмом. Із кожним номером артисти хору й слухачі незримо єдналися, поринаючи у чудову музику Богдани Фільц (відома композиторка була присутня в залі), Людмили Левітової, Миколи Римського-Корсакова, Христо Недялкова. Але тихою кульмінацією цієї різдвяної казкової хорової вистави стала колядка «Святая ніч». Янгольський спів дівчат, світлові ефекти, кружляння чарівних сніжинок – усе це пробуджувало у Присутніх почуття Добра і Любові. Такий концерт – це справжнє пісенне диво від «Вогника»!

Галина Степанченко

Фото з газети